1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

3DS - darmowe gry, aplikacje i dodatki

Dyskusja w 'Nintendo 3DS i Switch' rozpoczęta przez użytkownika PikaKnight, 9 Sierpień 2015.

 1. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  3DS jest konsolą posiadającą na prawdę bogatą bibliotekę gier. Co jednak, gdy chcemy pograć w ciekawe tytuły nie mogąc chwilowo zakupić interesujących nas tytułów? Zapraszam do krótkiego przeglądu darmowych gier i aplikacji na konsolę Nintendo 3DS.

  Darmowe gry

  Steel Diver: Sub Wars
  - pierwsza z dostępnych na platformie Nintendo 3DS "darmowych" gier. Jest to zręcznościowa gra akcji, w której za pomocą łodzi podwodnych toczymy starcia. Gra zawiera dwie misje dla jednego gracza, oraz całkiem ciekawy tryb sieciowy. Online bierzemy udział w bitwach pomiędzy 8 graczami.
  Gra do swojej tematyki podchodzi z sporym przymrużeniem oka. Nie spodziewajcie się wielkiego realizmu. W odróżnieniu od poprzedniej gry z serii, gra jest w pełni trójwymiarowa, oraz wspiera efekty 3D konsolki. Górny ekran służy do obserwowania pola bitwy, a dolny jest interfejsem zawierającym poziom uszkodzeń, głębokość zanurzenia, czy prędkość.
  [​IMG] [​IMG]
  Produkcja posiada możliwość zakupienia wersji Premium. W darmowej wersji dostęp mamy tylko do dwóch z pięciu misji w kampanii jednoosobowej, dwóch z szesnastu łodzi oraz kilku z dwudziestu postaci. Oprócz tego darmowa wersja posiada ograniczone możliwości dostosowywania łodzi. Czyli - jak w typowym Free2Play. Darmowo da się grać, jednak dopiero jak zapłacisz, otrzymasz dostęp do funkcji "premium".


  Pokemon Shuffle - darmowa gra logiczna sygnowana marką Pokemon. Gra polega na toczeniu starć z dzikimi stworkami, które po przegranej mogą dołączyć do naszej kolekcji. Rozgrywka jest bardzo prosta. Jest to prawie typowa gra typu "połącz w trójki lub więcej". Różnicą, odróżniającą tą grę od większości innych tytułów jest możliwość przenoszenia stworków na dowolne inne pole, oddalone o dowolną odległość. Pomaga to na części plansz łatwo zbudować "piątki".
  [​IMG] [​IMG]
  Poziomy dzielą się na trzy typy:
  Main [główne] - standardowe plansze zawierające limit ruchów. Jest ich około dwustu, w każdej możemy zdobyć rangę [od D do S], złapać Pokemona lub zdobyć Mega Ewolucję do jednego z posiadanych stworków.
  Expert - standardowe misje czasowe, w których ruchy możemy wykonywać cały czas, trudniejsze od standardowych. W nich zazwyczaj zdobywamy stworki w najwyższych stadiach ewolucji.
  Special - misje specjalne, limitowane zazwyczaj w wykonaniu czasem [np.7-14 dni]. Dotychczas pojawiło się kilka rodzaje Speciali.
  Oczywiście - trzeba ustawiać odpowiednie typy, dopasowywać mega ewolucje do poziomów itp - inaczej szanse na rangę S maleją do zera ;)
  Gra jest Free2Play z limitem 5 dostępnych żyć. Życia odnawiają się co 30 minut, nie możemy ich przechowywać więcej niż 5. Oprócz żyć, zakupić możemy także wirtualną walutę gry - "kryształy", pozwalające na wymianę na standardowe monety, zdobywane w wszystkich poziomach.
  W związku z umową z DeNA, gra zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu w Japonii na Androidzie i iOS, a w reszcie świata - "później, w 2015".

  Pokemon Rumble World - Kolejny z darmowych tytułów na 3DSa, sygnowany marką Pokemon. Należy on do cyklu gier Pokemon Rumble, wśród których zawierają się odsłony na Wii, WiiU, DSa i 3DSa. Rozgrywka wygląda identycznie jak w standardowych grach z serii Pokemon Rumble. Naszym celem jest złapanie tak dużej ilości Pokemonów, na ile damy radę. W grze, jako Pokemon walczymy z innymi korzystając z maksymalnie dwóch ataków, przypisanych do przycisków A i B. Domyślnie uruchomiona jest funkcja automatycznego ataku, co polecam wyłączyć na początku - gra często wybiera nie pasujące ataki, i np. zamiast atakować kamień wodą, wybiera drugi, mniej efektywny atak.
  [​IMG][​IMG]
  Przejdźmy jednak do ograniczeń w produkcji. Oczywiście, bez mikropłatności da się przeżyć. Cała rozgrywka jednak opiera się na balonach, które kupujemy za diamenty. Diamenty te możemy otrzymywać za darmo w misjach [ do ok.10 diamentów dziennie], oraz poprzez przechodzenie plansz przywiązanych do określonych balonów [przy każdym podejściu można losowo trafić na akcję, po której wykonaniu zdobędziemy jeden diament]. Wykorzystujemy je jednak w ogromnych ilościach, co powoduje trudności w zakupie kolejnych balonów. Oprócz tego balony odnawiają się określony czas.

  Pokemon Picross jest to już trzeci tytuł z Pokemonami na czele. Tym razem będziemy zamalowywać pola diagramu w celu utworzenia rysunku. Pola, które mamy zaznaczyć określają liczby znajdujące się obok diagramu.
  Jak w każdym Free 2 Play tutaj też znajdują się mikropłatności i ograniczenia. Walutą w grze są Picrites, za pomocą którym odblokowujemy kolejne zestawy plansz, powiększamy pasek energii itp. Największym ograniczeniem wewnątrz gry jest owa energia, która zużywa się przy zamalowaniu każdego pojedynczego pola. Do przejścia przygotowano 300 plansz przedstawiających różne stworki, czy w poziomach samouczkowych przedmioty związane z nimi (Potiony, Repele etc).
  [​IMG]

  Nintendo Badge Arcade jest to "darmowa" gra pozwalająca na ozdobienie sobie głównego ekranu konsoli za pomocą różnych odznak/naklejek związanych tematycznie z wszelakimi grami Nintendo, obecnie większość dotyczy serii Super Mario i Animal Crossing.
  [​IMG]

  Na start dostajemy 5 darmowych partii do zwykłych maszyn, pozwalających wygrać prawdziwe odznaki/naklejki. Jest to jednorazowa "akcja", po czym każde kolejne 5 partii kosztuje 4 złote. Dla graczy nie chcących wydawać ani jednego grosza też jest jednak szansa na zdobycie ozdób. Dziennie (resetowane o 3 w nocy) pojawia się 5 partii w maszynie do ćwiczeń (Practice Machine), gdzie:
  • Za każde 10 fałszywych naklejek/odznak otrzymujemy 2 próby na prawdziwej maszynie
  • Pod każdą z ozdób może pojawić się darmowa próba (choć szczerze - sam na ok. 30-40 odznak jedynie miałem 3 darmowe próby).
  [​IMG]
  Z góry ostrzegam - gra jest tylko dla cierpliwych. Czas każdego ponownego uruchomienia gry jest strasznie długi - gra musi połączyć się z serwerami Nintendo, co zajmuje w tym przypadku wyjątkowo dużo czasu. Cierpliwi jednak otrzymają możliwość odmienienia swojego Home menu konsoli.


  Ironfall: Invasion - jest to ostatnia z gier, uznawana przez eShop jako gra darmowa. Jest to jednak bardziej demo z możliwością zagrania online [jeżeli uda się nam na kogokolwiek trafić], niż pełna gra.
  Tytuł jest trzecioosobową strzelanką. Mamy dostęp do kawałka trybu fabularnego oraz ograniczonego multiplayera, w którego prawie nikt nie gra.
  [​IMG][​IMG]

  Gra kosztuje 80zł - 40zł za tryb jednoosobowy, oraz drugie 40zł za dostęp do reszty zawartości trybu wieloosobowego. Graczom bez Circle Pada Pro lub New3DSa nie polecam gry - sterowanie kamerą bez tego jest fatalne, a giniemy przez to szybko.

  Mini Mario & Friends amiibo Challenge rozgrywką mocno przypomina serię Mario Vs. Donkey Kong, czyli serię gier logicznych w których naszym celem jest w większości plansz przeprowadzenie zabawek przedstawiających Mario i spółkę do drzwi.

  [​IMG]

  Gra do rozgrywki wymaga figurek amiibo. Niestety, karty są prawdopodobnie nie wykrywane (sprawdzone na karcie Shadow Mewtwo). Dowolna figurka da dostęp do około 8-10 plansz, dodatkowo figurki postaci z serii Super Mario Bros dają po 4 nowe plansze na postać. Posiadacze starszego modelu 3DSa i 2DSów nie zagrają w to bez posiadania dodatkowo czytnika NFC do konsolki, którego można dorwać za około 80 złotych.

  Darmowe aplikacje

  YouTube - aplikacja do odtwarzania filmów z YouTube'a. Niska jakość, wolne wczytywanie się, oraz powolne działanie aplikacji na starszym modelu konsoli zniechęca do korzystania z niej. Nie wiem jak sprawa wygląda na New3DSie.

  Nintendo Anime Channel - aplikacja pozwalająca za darmo obejrzeć trochę odcinków kilku popularniejszych anime, powiązanych z grami Nintendo. Zobaczyć tam możemy: Kirby (seria pierwsza), Pokémon (sezon Advanced, promujący region Hoenn), Inazuma Eleven (pierwsza seria), Monster Hunter (Felyne Village) oraz Winx Club (sezony 4 i 5). Jakość jest [sprawdzone tylko na Pokemonach i Inazumie] całkiem ok, aplikacja nie ma problemu z doczytywaniem się filmów, śmiga całkiem ok.

  Darmowe dodatki

  Motyw - Monster Hunter 4 Theme

  [​IMG]
  Motyw - Sonic Boom Theme
  [​IMG]

  Na tym kończy się lista darmowych, możliwych do pobrania dodatków do konsoli na dzień dzisiejszy. Żadna z gier nie zastąpi oczywiście pełnych wersji gier - jednak mogą być miłym dodatkiem do świeżo zakupionej konsolki, gdy nie planujemy kupować ich w dużych ilościach na start.
   
  Last edited: 4 Maj 2016
  UzeQ, Tynio, Konrado and 4 others like this.
 2. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Przez najbliższy tydzień za darmo można pobrać kolejny darmowy motyw z Monster Huntera. Ponoć do 30 października, jednak jeśli kogoś to interesuje - warto pobrać szybciej :)
  [​IMG]
   
  Roller, AvengerGT oraz Valmaris lubią to.
 3. Roller

  Roller Maniak

  Dołączył:
  22 Grudzień 2013
  Wiadomości:
  271
  Docenione treści:
  342
  Jakby to jeszcze jakoś fajnie wyglądało to może :p Raczej zostanę przy moim retro motywie z Nintendo Clubu ;)
   
 4. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Dla mnie też ten motyw wygląda słabo, poprzedni z MH4 był dużo lepszy i zostaje u mnie do dziś z przyzwyczajenia ;)
   
 5. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Nowa gra free2play/free2start

  Nintendo Badge Arcade trafiło do eShopu kilka dni temu. Jest to "darmowa" gra pozwalająca na ozdobienie sobie głównego ekranu konsoli za pomocą różnych odznak/naklejek związanych tematycznie z wszelakimi grami Nintendo, obecnie większość dotyczy serii Super Mario i Animal Crossing.
  [​IMG]

  Na start dostajemy 5 darmowych partii do zwykłych maszyn, pozwalających wygrać prawdziwe odznaki/naklejki. Jest to jednorazowa "akcja", po czym każde kolejne 5 partii kosztuje 4 złote. Dla graczy nie chcących wydawać ani jednego grosza też jest jednak szansa na zdobycie ozdób. Dziennie (resetowane o 3 w nocy) pojawia się 5 partii w maszynie do ćwiczeń (Practice Machine), gdzie:
  • Za każde 10 fałszywych naklejek/odznak otrzymujemy 2 próby na prawdziwej maszynie
  • Pod każdą z ozdób może pojawić się darmowa próba (choć szczerze - sam na ok. 30-40 odznak jedynie miałem 3 darmowe próby).
  [​IMG]
  Z góry ostrzegam - gra jest tylko dla cierpliwych. Czas każdego ponownego uruchomienia gry jest strasznie długi - gra musi połączyć się z serwerami Nintendo, co zajmuje w tym przypadku wyjątkowo dużo czasu. Cierpliwi jednak otrzymają możliwość odmienienia swojego Home menu konsoli.
   
 6. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Kolejna darmówka trafiła w ostatni czwartek do eShopu.

  Pokemon Picross jest to już trzeci tytuł z Pokemonami na czele. Tym razem będziemy zamalowywać pola diagramu w celu utworzenia rysunku. Pola, które mamy zaznaczyć określają liczby znajdujące się obok diagramu.
  Jak w każdym Free 2 Play tutaj też znajdują się mikropłatności i ograniczenia. Walutą w grze są Picrites, za pomocą którym odblokowujemy kolejne zestawy plansz, powiększamy pasek energii itp. Największym ograniczeniem wewnątrz gry jest owa energia, która zużywa się przy zamalowaniu każdego pojedynczego pola. Do przejścia przygotowano 300 plansz przedstawiających różne stworki, czy w poziomach samouczkowych przedmioty związane z nimi (Potiony, Repele etc).
  [​IMG]
   
 7. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Kolejną darmową grą, dostępną od niedawna w eShopie jest Mini Mario & Friends amiibo Challenge. Tytuł ten jest dostępny zarówno na 3DSie, jak i na Wii U.

  Mini Mario & Friends amiibo Challenge
  rozgrywką mocno przypomina serię Mario Vs. Donkey Kong, czyli serię gier logicznych w których naszym celem jest w większości plansz przeprowadzenie zabawek przedstawiających Mario i spółkę do drzwi.

  [​IMG]

  Gra do rozgrywki wymaga figurek amiibo. Niestety, karty są prawdopodobnie nie wykrywane (sprawdzone na karcie Shadow Mewtwo). Dowolna figurka da dostęp do około 8-10 plansz, dodatkowo figurki postaci z serii Super Mario Bros dają po 4 nowe plansze na postać. Posiadacze starszego modelu 3DSa i 2DSów nie zagrają w to bez posiadania dodatkowo czytnika NFC do konsolki, którego można dorwać za około 80 złotych.
   
  Harrolfo, UzeQ, AvengerGT and 2 others like this.
 8. Karolek

  Karolek Początkujący

  Dołączył:
  24 Październik 2017
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  1
  może faktycznie nie wygląda najlepiej, najnowsza wersja Nintendo Switch ( http://powerplay.com.pl/kategoria/nintendo-switch ) oferuje o wiele lepszą grafikę i całkiem atrakcyjny wybór gier :) długo czekałem na premierę konsoli i nie zawiodłem się :)
   
  punisher666PL lubi to.

Poleć tę stronę