1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Co wybrać 3DS czy 3DS XL?

Dyskusja w 'Nintendo 3DS i Switch' rozpoczęta przez użytkownika Lukasss_PL, 27 Styczeń 2014.

1. Lukasss_PL

Lukasss_PL Nałogowiec Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    1 107
    Miejscowość:
    Lublin
    Planuję w niedalekiej przyszłości kupić Nintendo 3DS. Nie jestem jednak zdecydowany, którą wersję wybrać - zwykłego 3DS czy 3DS XL. Pomożecie?

3DS - za nim przemawia niższa cena, zawartość zestawu (najbardziej mi tu chodzi o stację dokującą i ładowarkę)
    3DS XL - większy ekran kusi ale podejrzewam, że na nim bardziej będą widocznie niedostatki w grafice bo pomimo zwiększonego ekranu rozdzielczość została taka sama jak w zwykłym 3DS

Kolejna kwestia - konsola jak i gry mają regiony więc może zamiast wersji europejskiej (PAL) lepiej kupić wersję z amerykańską (NTSC U/C)? Czy będę miał dostęp do sklepiku Nintendo na konsoli NTSC jeśli mieszkam w Polsce?

2. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 861
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Konsola ma blokadę regionalną, więc jeśli kupisz ją w USA to tam też będziesz musiał kupować gry. Raczej nie widzę problemu z korzystaniem z sklepiku Nintendo w Europie, ale na 100% będziesz mógł płacić jedynie amerykańską kartą kredytową. Na 3DS'ie nie można płacić PayPalem ani innym systemem.

Co do wyboru konsoli - ja mam XL i sobie chwalę to urządzenie. Zwykły 3DS jest niezwykle mały i nieporęczny. XL pewnie leży w dłoni, a duże ekrany aż tak bardzo nie pogarszają grafiki. Gry wyglądają prześlicznie.

Lukasss_PL lubi to.
  3. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 741
    Również mam wersję XL i dysponując pewnym bagażem doświadczeń i odczuć z pewnością wybrałbym ja ponownie. W reckach czy krótkich porównaniach redaktorzy często podkreślali iż dana gra wygląda nawet korzystniej czy bardziej plastycznie na większym ekranie XL'ki. Szczerze, nie miałem w rękach podstawowej wersji, zdaję sobie sprawę że na niej "schodki" w grach są mniejsze ale mimo wszystko dla mnie ten ekranik byłby za mały. W wersji XL masz szereg małych ale zauważalnych usprawnień, akumulator wystarcza na dłuższą zabawę.

Lukasss_PL lubi to.
  4. TomashYesh

TomashYesh Nałogowiec

Docenione treści:
    1 257
    Miejscowość:
    Tokio, Japonia
    A ja mam 3DS. Nie zgodze sie z Uzqiem, ze jest nieporeczny. Mnie gra sie bardzo wygodnie, choc moze to ze wzgledu na moje mini dlonie.

Natomiast w kwestii graficznej, choc nie narzekam, to czasem tesknym okiem spogladam na 3DS LL nalezacego do zony. Rzeczywiscie, gry wyladaja bardzo ladnie I nie ma zbyt wielkiej roznicy wzgledem mniejszej wersji.

Lukasss_PL lubi to.
  5. Lukasss_PL

Docenione treści:
    1 107
    Miejscowość:
    Lublin
    Dzięki za opinie :) Co byście polecili z gier? Nie trawię żadnych jRPG, ani typowej japońszczyzny, bijatyk więc pozostają mi platformówki z Mario i Donkey Kong czy coś jeszcze jest wartego uwagi?

6. TomashYesh

TomashYesh Nałogowiec

Docenione treści:
    1 257
    Miejscowość:
    Tokio, Japonia
    Castlevania, Shinobi, Kirby (w Japonii juz jest, nie wiem jak w Europie), Sonic. Ja gram w PES 2014 jeszcze.

7. Lukaszoss

Lukaszoss Maniak

Docenione treści:
    459
    Miejscowość:
    Suwałki
    Zelda, MH. Heh, niestety na 3DSa są w większości gry przesiąknięte japońszczyzną. Jeżeli nie trawisz jej to rozpatrzyłbym chęć zakupu konsoli raz jeszcze.

8. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 861
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Właściwie wszystko od Nintendo jest godne polecenia. Oczywiście polecam Pokemony, niby jest to jRPG, ale nie powinien Ci aż tak bardzo przeszkadzać.

9. Lukasss_PL

Docenione treści:
    1 107
    Miejscowość:
    Lublin
    Właśnie zapomniałem napisać, że Pokemonów też nie trawię ;) Wiem, że wiele ludzi się nimi zachwyca, szczególnie tymi najnowszymi odsłonami w 3D ale ja nie widzę tam nic ciekawego.

10. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 861
    Miejscowość:
    Gdańsk
    To rzeczywiście przemyśl czy na pewno chcesz tą konsolę.

11. DamianexisPL

DamianexisPL Bardzo aktywny user

Docenione treści:
    226
    Miejscowość:
    Rychwał
    Skoro nie dla pokemonów to po co? A tak na serio to mógłbym ci polecić Zelde bo ostatnia część jest w dechę tak samo jak poprzedni remake słynnej odsłony z N64, Gry Lego bo są przyzwoite i jeszcze Resident Evil ale do tego musiałbyś dokupić Circle pad pro (nw czy dobrze napisałem) bo wymaga dwóch tych "pseudoanalogów". Mógłbym wymienić więcej dobrych gier ale nie wiem w jakich ty akurat gustujesz :p

12. Lukasss_PL

Docenione treści:
    1 107
    Miejscowość:
    Lublin
    Niestety zbyt dużego wyboru konsol przenośnych nie ma :p Najwyżej będę grał tylko w kolejne odsłony Mario, które uwielbiam. Pozostają mi także gry z DS, myślę, że coś się znajdzie

13. DamianexisPL

DamianexisPL Bardzo aktywny user

Docenione treści:
    226
    Miejscowość:
    Rychwał
    Od ds-a masz kupę świetnych gier i odsłon Mariana! Z nds-a mogę ci śmiało polecić Kirby jeżeli lubisz fajne platformówki, Assassin's Creedy. Pierwsza część jest jakaś taka no trudno określić xD ale II to platformer więc jeżeli miałeś AC na telefon z Javą to jest mniej więcej to samo tylko trochę lepsza grafa. CatZ i DogZ to bardzo fajne gry w których opiekujesz się zwierzątkiem (słiit). Jedna z lepszych (wg mnie) gier to Prince of Persia: The Fallen King. Sterowanie to tylko myzianie ekranu ale i tak gra jest w dechę ;)

Poleć tę stronę