1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Dwu-klik w myszce?, to już nie problem-Poradnik

Dyskusja w 'Poradniki niezwiązane z grami' rozpoczęta przez użytkownika Wolomin, 29 Grudzień 2015.

1. Wolomin

Wolomin Opiekun Forum Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    5 238
    Miejscowość:
    Wołomin
    Witam
    Na pewno nie jeden/a z Was spotkał się z dość często występującą awarią myszki, jaką jest słynny dwu-klik.
    W moim poradniku chciałbym pokazać Wam, jak w prosty domowy sposób pozbyć się tej usterki.
    Co ciekawe, nie będziemy potrzebowali ani nowego mikro styku, ani lutownicy, wystarczy krzyżakowy śrubokręt dość małych rozmiarów, coś płaskiego np nożyk tapicerski (to taki wysuwany bardzo ostry nóż) trochę cierpliwości i w miarę opanowanych rąk :).

Zaczynamy:

pierwsze co musimy zrobić, to rozebrać naszą myszkę. Ja mam Logitech MX1100, ale one wszystkie są praktycznie takie same jeżeli chodzi o sposób w jaki są skręcone.Płaskim śrubokrętem bądź nożykiem, pozbywamy się ślizgów, są one przyklejone, ale łatwo odchodzą:
    • DSC_8011.jpg

następnie odkręcamy śruby, w mojej myszy była jeszcze jedna ukryta pod naklejką w miejscu baterii:
    • DSC_8010.jpg

po odkręceniu wszystkich śrub, górna część urządzenia, powinna łatwo dać się zdjąć (uwaga na różnego rodzaju taśmy łączące dodatkowe przyciski, w niektórych modelach):
    • DSC_8001.jpg

no i mamy już na wierzchu mikro styki o które nam właśnie chodzi:
    • DSC_8003.jpg

teraz przyszła pora na rozebranie mikro styku, do tego potrzebny będzie wyżej wspomniany nożyk, bądź też bardzo płaski śrubokręt, na zdjęciu widzimy zaznaczone zatrzaski obudowy mikro styku, wystarczy je lekko podważyć z obu stron, a obudowa łatwo schodzi (uważajcie by ich nie połamać, stąd potrzebne coś bardzo cienkiego, uważajcie także by nie zgubić tego malutkiego białego przycisku) :
    • DSC_8009.jpg

oczom naszym ukazuje się sprawca całego zamieszania, którego musimy wyjąć, tutaj warto się poprzyglądać i zapamiętać jak to dokładnie jest zamocowane, wystarczy śrubokrętem od strony kółka, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, lekko przesunąć do siebie (uwaga bo blaszka potrafi wystrzelić w górę, a że są to naprawdę małe elementy, łatwo to zgubić) :
    • DSC_8004.jpg

tak wygląda sprawca naszych nerw przez ostatnie dni, tygodnie, miesiące..., widzimy blaszkę która jest mocno podgięta do dołu, i właśnie to powoduje że mikro styk nie działa jak należy, z czasem po prostu wygina się ona od milionów kliknięć i powoduje dwu-klik bo nie sprężynuje tak jak powinna:
    • DSC_8005.jpg

tak jak widzimy na zdjęciu wyżej, musimy delikatnie, najlepiej śrubokrętem, po prostu podgiąć ją spowrotem do góry, by wyglądało to mniej więcej tak:
    • DSC_8007.jpg

teraz pozostaje tylko włożyć tę blaszkę na swoje miejsce, no właśnie, tutaj możecie mieć z tym problem, bo to jest bardzo mały element, można użyć pensety, ja nie miałem, udało się za pomocą wykałaczki i grubych paluchów;)
    najlepiej jest położyć blaszkę na miejscu i trzymając ją z lewej strony palcem, nagiąć do dołu prawą stronę i wsunąć między elementy styku, czyli tak jak ją wyjmowaliśmy, podobnie wkładamy z powrotem.
    Jak już ją wsuniemy, będzie ona mocno wybrzuszona do góry, będzie tworzyć taki łuk, i wtedy trzeba nacisnąć wykałaczką (na tę część co żeśmy podginali), do dołu i usłyszymy jak blaszka kliknie, będzie to znak że te dwa kolce na jej końcu, wskoczyły tam gdzie powinny, wtedy już będzie na swoim miejscu i mikro styk jest jak nowy, wystarczy poskładać wszystko do kupy i gotowe:)

Moja myszka jest jak nowa, przyciski są sztywne i działają idealnie, dwu-klik zniknął, nie wiem na jak długo to starczy, ale naprawa trwała 20min, więc naprawdę warto się z tym pobawić. Nie ma tu większego znaczenia czy myszka jest za 50zł czy za 300zł, mikro-styki są takie same i psują się w ten sam sposób, więc nie warto kupować kolejnego gryzonia, skoro samemu można naprawić. Ja nie ukrywam że dałem za myszkę dużo pieniędzy, i nie uśmiecha mi się wymiana, bo zepsuło się coś za 3 zł, bo właśnie tyle kosztuje mikro styk, gdybyśmy nawet chcieli wlutować nowy.

I to by było na tyle, dziękuję za uwagę i powodzenia:)

Poleć tę stronę