1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kolejna gra Pokemon to Pokemon Z?

Dyskusja w 'Nintendo 3DS i Switch' rozpoczęta przez użytkownika PikaKnight, 12 Wrzesień 2015.

 1. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  2016 rok jest to 20 rocznica marki Pokemon. Jak można się domyśleć - skoro okrągła rocznica, można spodziewać się z tej okazji wielu nowych gier. Mimo ogłoszenia wielu nadchodzących gier, nie podano jeszcze co będzie główną nową atrakcją na 2016 rok.

  Ogłoszono dotychczas Pokemon Super Mystery Dungeon (3DS - EU 2016/USA 2015), Pokken Tournament (Wii U - Wiosna 2016), oraz androidowo-iOSowe Pokemon Go, o którym można było usłyszeć na najnowszym odcinku podcastu GraVITAcja. Przeglądając tą listę można zauważyć brak jakiejkolwiek głównej odsłony serii, w której standardowo na przenośnej konsolce byśmy łapali nowe stworki. I oto w sieci pojawiły się skany CoroCoro dotyczące kolejnej serii anime Pokemon, zaraz po XY i XY Season 2. Od razu rozpoczęło to kolejne dyskusje wielu forach zarówno o przyszłości anime, jak i samych gier. Nową serię nazwano... XY & Z.

  [​IMG]
  Co to ma wspólnego z grami? Zazwyczaj anime służyło reklamie głównej serii gier. Tak mieliśmy serie jak Diamond & Pearl (w PL - Diament i Perła), Black & White (w Polsce - Czerń i Biel), czy najnowsze XY. Na każdą odsłonę z gier przypadało kilka serii anime. Dodane do XY dodatkowej litery Z jest dość jasną sugestią nad nadchodzącą odsłoną gry.

  Nie tylko same anime sugeruje rozbudowę fabuły regionu Kalos o dodatkowy rozdział. Wystarczy spojrzeć na same legendarne stworki regionu. Tak jak było w przypadku poprzednich serii, tylko dwie z trzech legend otrzymały grę premierowo. Xernas i Yvental, będące legendami regionu Kalos otrzymały swoją grę, swoje miejsce na okładce. Pominięto dotychczas tylko Zygarde, którego możecie zobaczyć na powyższej grafice. Z tekstu wynika także, że będzie istnieć wiele form tego stwora. Zygarde 10%, o wyglądzie podobnym do psa z podniesionymi statystykami prędkości, znana dotychczas forma Zygarde oznaczona jako 50%, oraz nowa forma nazwana Zygarde Perfect Forme, posiadająca typ Smok/Ziemia. Dodatkowo, by Zygarde mógł funkcjonować potrzebne będą dwa dodatkowe stworki zwane Zygarde Core oraz Zygarde Cell, które po połączeniu stają się mózgiem trzech form tego Pokemona. Tworzenie trzech gier na region stało się praktycznie niepisaną regułą, którą złamała tylko seria BW, mająca jako jedyna swoje sequele. Tak mamy Red/Green i Yellow, Gold/Silver i Crystal, Ruby/Sapphire i Emerald, czy Diamond/Pearl i Platinum. Remaki od początku otrzymywały dwie odsłony (FireRed/LeafGreen etc) pomijając odgórnie ulepszoną edycję gry. Zawsze także trzecia edycja wnosiła jakiś powiew świeżości, lekkie rozbudowanie fabuły, czy polepszenie grafiki.

  Dodatkowo w anime pojawią się nowe megaformy stworków, niedostępnych dotychczas w grze. Przykładem niech będzie widoczny tam Mega Greninja, co daje szansę także na megaformy pozostałych dwóch starterów regionu Kalos.

  Wszystko to może sugerować powstawanie trzeciej odsłony gier o Kalos. Jednocześnie, patrząc na niektóre ostatnie ruchy firmy, Nintendo może pójść podobnie jak konkurencja i udostępnić Zygarde i dodatkowe formy za pomocą darmowego, lub płatnego DLC do gier XY. Co otrzymamy, oraz kiedy będzie tego premiera - dowiemy się w przyszłości.

  Co o tym wszystkim sądzicie?
   
 2. polusanzo

  polusanzo Maniak JRPGów

  Dołączył:
  22 Listopad 2013
  Wiadomości:
  708
  Docenione treści:
  617
  Miejscowość:
  Kędzierzyn- Koźle
  Mam nadzieje na nowa wersje bo xy są najlepszymi pokami mimo ze są dość krótkie :(
  Wysłane z L535 wp8.1
   
 3. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Pokemon Z jednak nie powstaje. Za to mamy Sun & Moon na 3DSa
  http://konsolowe.info/2016/02/pokemon-sun-i-pokemon-moon-potwierdzone/
  W skrócie
  • Tak samo jak w OR/AS będą działać w 2D z niektórymi miejscówkami w 3D (czyli - można liczyć na ponownie kiepską optymalizację i spowolnienia przy większej ilości miejsc :(
  • Przenoszenie z Reda do Sun/Moon będzie możliwe poprzez Pokemon Bank
  • Nie wiadomo nic o regionie, ani tego typu sprawach
  • Co do "Mega Greninja" z powyższych grafik - okazało się w anime że to standardowy Greninja, jednak "raz na wiele setek lat" jakiś Greninja staje się tak bardzo przywiązany, zaprzyjaźniony z trenerem, że przyjmuje część jego "stylu" => stąd ten dziwny Greninja ze skanów nazywany jest Greninją Asha
   
  Last edited: 26 Luty 2016

Poleć tę stronę