1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

PlayStationVR- gogle VR od Sony

Dyskusja w 'Dyskusje i opinie o PS4' rozpoczęta przez użytkownika UzeQ, 19 Marzec 2014.

1. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 278
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Moja sztuka przyjdzie do mnie jutro, odpskuję dopiero w niedzielę, jak wrócę z WGW. Tutaj też miałem okazję pograć w kilka gier i ja jestem mega zadowolonoy jak na razie. Nie żałuję, że kupiłem gogle, ale to jest coś co powinniście na pewno przetestować przed zakupem by sprawdzić czy nie macie choroby symulatorowej (jak cierpicie na lokomocyjną, to najprawdopodobniej będziecie mieć problemy) Świetnie się to sprawdza do horrorów. Nowe Until Dawn i Resident Evil 7, które ogrywałem na targach są wprost stworzone do takich gier. Ciekawi mnie tylko kiedy ktoś będzie grał w taki horror i ktoś do niego podejdzie naprawdę i go poklepie po plecach, co wtedy :D Kiedy przeczytamy newsa, że pierwszy gracz VR padł na zawał :p

Oczywiście recenzja pojawi się na portalu. Najprawdopodobniej będzie łączona moja i Konrada, bo dostaniemy też jedną sztukę VR do recenzji :)

punisher666PL i AvengerGT lubią to.
  2. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 343
    Jeśli już przy strachu jesteśmy, obczajcie filmik Rocka z klatką i rekinem, od 10:30 się zaczyna. Uśmiałem się z niego :D:

Na początku myślałem, że on sobie jaja robi, albo gra pod kliknięcia, ale on podobno naprawdę boi się rekinów, a samo zachowanie wygląda całkiem autentycznie :D

UzeQ lubi to.
  3. Wolomin

Wolomin Opiekun Forum Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    4 854
    Miejscowość:
    Wołomin
    akurat Rock to jest dobry ''aktor'' już nie jeden film z nim oglądałem, on się boi wszystkiego, zawsze takie samo darcie japy, śmieszny koleś, no ale taka jego robota ;)

punisher666PL lubi to.
  4. Valmaris

Valmaris My Name Is Datak Tarr and I Have Come to Kill You Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    6 211
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Gdy grałem w Rush of Blood, to moja żona w pewnym momencie poklepala mnie po kolanie, że strachu podskoczylem na krześle... Immersja jest niesamowita i ktoś z otoczenia naprawdę może przerazic.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

punisher666PL lubi to.
  5. Maverick81PL

Maverick81PL Nałogowiec

Docenione treści:
    909
    Miejscowość:
    Świdnica
    Kurcze grałem w to samo i jakoś mnie nie porwało o_O

6. Valmaris

Valmaris My Name Is Datak Tarr and I Have Come to Kill You Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    6 211
    Miejscowość:
    Gdańsk
    A mnie zachwycił

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

punisher666PL lubi to.
  7. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 278
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Ja się zastanawiałem kiedy zobaczymy pierwszy news "Grał w VR i zmarł na zawał serca bo go żona poklepała po plecach" :D

Swoją drogą horrory będą miały swój nowy renesans w VR. Grałem na targach w Resident Evil 7 i choć samo demo nie było super straszne (pewnie we względu na targi, żeby ludzie im się nie bali), przez całe demo ukrywasz się przed szukającą cie kobietą. I to na prawdę ma klimat. Czuć ten strach.

Dodam, że bardzo podoba mi się Eagle od Ubisoftu. Wszyscy się śmiali z tej gry na E3, ale to serio świetna gra. Możliwość latania jako orzeł jest super. I sam gameplay w formie Capture the flag gdzie flagą jest zdobycz, którą trzeba zanieść do gniazda jest ekstra. Zdecydowanie jeden z lepszych tytułów.

Co ciekawe demo odpalone było na PC na Oculusach. Miałem dzięki temu okazję spróbować innych gogli i muszę przyznać, że jestem zawiedziony. Owszem rozdzielczość może i lepsza, ale samo wykonanie to tragedia. Okulary są tak wąskie że ściskały mi głowę po bokach. Ok, ja mam duży łeb, ale kurde - na VR tego nie ma. Dodatkowo przy nosie mi słabo przylegały dzięki czemu prześwitywał mi dół i widziałem podłogę. Zdaję sobię sprawę, że to pewnie kwestia mojego ustawienia gogli, ale VR zakłada się szybciej i nie trzeba aż tak dużo manewrować żeby efekt był lepszy. No i w VR od Sony można bez najmniejszych przeszkód grać w okularach. Gadałem z NR Geekiem o tym i on w Oculusie i Vive musi zdejmować okulary z nosa no i po dłuższej sesji ma czerwone ślady po bokach na twarzy gdzie ściskały gogle.

Możemy się spierać co do technologii i rozdzielczości, ale w jednej kwestii PS VR nie ma sobie równych - design jest zdecydowanie najładniejszy. No i VR nie ma żadnych pasków na rzepy jak Oculus :/

8. izid111

izid111 Maniak

Docenione treści:
    271
    Też grałem w Eagle Flight i bardzo mi się spodobało, miałem te same odczucia - ta gra jest jedną z lepszych! A tryb fabularny pomaga lepiej poczuć prędkość i taką "wolność" :)

punisher666PL, Valmaris oraz AvengerGT lubią to.
  9. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 278
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Tutaj macie fajny fragment z Until Dawn :)

https://twitter.com/Bkalkus/status/788079415544676357
    --- Double Post połączono, 17 Październik 2016, Pierwszy post napisano: 17 Październik 2016 ---
    Ok, macie też London Heist :) Nagrywane przez PS4, więc jakość trochę słabsza :p

punisher666PL lubi to.
  10. punisher666PL

punisher666PL Nałogowiec

Docenione treści:
    824
    Miejscowość:
    Szczecin
    w końcu giera gdzie są normalne wulgaryzmy gdzie ***** jest przez duże Ka :) a nie jakieś piti piti :) fajny film:)

11. Wolomin

Wolomin Opiekun Forum Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    4 854
    Miejscowość:
    Wołomin
    Wszędzie te trzęsące sie ręce, słabo to wyglada, widać kamera PlayStation to dalej badziewie, powinni coś z tym zrobić

12. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 278
    Miejscowość:
    Gdańsk
    No dobra Panowie i Panie. Przygotowałem coś takiego. Tak wiem, poziom mega amator, ale zawsze coś ;)

13. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 343
    Gogle wziąłem w ciemno. Doszedłem do wniosku, że wolę sobie to przetestować na własnych warunkach, na spokojnie w domu. Jeśli organizm będzie walczył z wirtualną rzeczywistością, to przynajmniej będę miał szansę jakoś go do niej przyzwyczaić. Jeśli się uda to ekstra, a jak nie to sprzęt po prostu poleci na sprzedaż ;)

UzeQ, Wojownik616, Valmaris and 2 others like this.
  14. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 343
    PSVR mam już od kilku dni i w końcu mogę coś na ten temat napisać. Sprzęcik jest rzeczywiście całkiem rewolucyjny, ale można odczuć szereg niedogodności, które powinny być eliminowane wraz z rozwojem tej technologii.

Przede wszystkim wspomnę o tym, o czy wielu nie pisze wcale bo nie rzuca im się tak w oczy, albo już kiedyś zdążyli się z tym oswoić. Gogle wziąłem w ciemno, więc w zasadzie nie wiedziałem czego się spodziewać. U mnie jest wyraźny efekt lornetki, a raczej lunety. Jest to taka okrągła ramka, przez co ma się wrażenie bycia w hełmie z bardzo dużym wizjerem czy inną szybką. W grach typu Rigs, DC, Eve czy Battlezone w zasadzie może to być plus - w końcu przy tego typu operacjach wypadałoby nosić jakiś hełm [​IMG] Mam całkiem sporą głowę, więc być może ma to jakiś wpływ na postrzeganie krawędzi.

Druga sprawa to ostrość obrazu która nie powala. Pierwszy plan daje radę i tutaj z reguły jest całkiem ok, ale ten dalszy jest wyraźnie zamazany (znowu muszę wspomnieć o moich niedoskonałościach - mam wadę wzroku, ale skoro do gogli nie zdejmuję okularów, nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie).
    Tutaj dochodzi też kwestia soczewek, które ze względu na swoją specyfikę podają najbardziej ostry obraz w ich środkowym punkcie. W związku z tym trzeba sobie gogle na głowie odpowiednio ułożyć żeby znaleźć idealny punkt. Sam efekt rozmycia zależy bardzo od złożoności grafiki i w wielu produkcjach nie przeszkadza, albo po czasie staje się nieistotny.

Gogle są całkiem wygodne i w moim przypadku zaślepki sprawdzają się na medal. Światło z zewnątrz praktycznie wcale nie dostaje się do środka. Soczewki na początku nieco parowały, ale zdarza się to coraz rzadziej.

Na duży plus na pewno niemal brak tzw. screen door effect. Widać, że jest zastosowany sprytny filtr z mikroskopijnym ziarnem, które widać w zasadzie tylko w specyficznych momentach pracy gogli.

O gierkach (ograłem chyba wszystkie dema):

DriveClub VR niestety mnie rozczarował. Po pierwsze nie czuje się komfortowo podczas rozgrywki. W zasadzie nie jest jakoś strasznie źle, tylko czuję w trakcie jazdy że coś jest nie tak, a już po zdjęciu gogli po prostu odechciewa się do nich wracać już do końca dnia. Ciężko opisać to uczucie - takie nieprzyjemne "zmieszanie" w głowie, trochę jak kac. Tak, wiem, wina mojego organizmu i nie wszyscy to mają.
    Druga sprawa to grafika. Miałem się nią nie przejmować, ale nie spodziewałem że drugi i dalszy plan będzie tak rozmyty. W DC VR efekt jest taki, że kokpit daje radę, ale otoczenie już nie, a to przecież na tym drugim cały czas skupiamy wzrok. Spodziewałem się pikseli i te bym pewnie strawił, a otrzymałem piksele zalane rozmytym sosem.

DC VR to na szczęście jeden z niewielu przypadków, w których czuję dyskomfort i chyba jedyny z niesatysfakcjonującą warstwę wizualną. Moja głowa nie polubiła się również z demem Rigs, ale być może uda jej się oswoić z Battlezone.

Z kolei demo Rush of Blood mnie zachwyciło, a przed pierwszym odpaleniem byłem bardzo sceptyczny. Mimo ostrych zjazdów w wagoniku, nie czułem żadnych niedogodności a same lokacje/sytuacje w grze naprawdę potrafią zaskoczyć. Obowiązkowy zakup.
    Ogólnie większość dem mimo prostoty rozgrywki potrafi zachwycić, szczególnie jeśli przed sobą mamy wirtualne dłonie i wykonujemy nimi różne czynności - Job Simulator, London Heist czy Wayward Sky (chyba wezmę pełniaka, ale 79zł za 2-3h, hm...).
    Obowiązkowo trzeba sprawdzić widoki ze środka oceanu w VR Worlds - robi wrażenie na każdym kto mnie odwiedza [​IMG] Człowiek się zapomina i po czasie próbuje złapać elementów klatki albo wyciąga ręce w kierunku przepływających zwierząt. Spoko jest gierka w której próbujemy umieścić piłkę w bramce uderzając głową. Szkoda tylko, że cena nie zachwyca, jak w sumie większość gier na gogle...

Włączyłem sobie również tryb kinowy na pc (wystarczy przepiąć kabel hdmi z konsoli do wejścia karty graficznej) i efekt jest niczego sobie. Jakość obrazu nie odbiega znacząco od tej w średniej klasy kinie.

Mimo iż w niektórych pozycjach odczuwam niedogodności, gogle zostają, przynajmniej na razie. Poczekam na więcej gier i zobaczę co jeszcze z tego wycisną twórcy.

Marvel312, Wojownik616, otasz and 5 others like this.
  15. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 278
    Miejscowość:
    Gdańsk
  16. Konrado

Konrado Administrator

Docenione treści:
    4 260
    Miejscowość:
    Wolin
    punisher666PL lubi to.
  17. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 343
    Kiedy już myślałem, że okiełznałem problem mdłości w VR, Scavengers Odyssey ustawiło mnie do pionu. Pierwsze 5 minut super, ale po tym jak trzeba było skakać z asteroidy na asteroidę... zawziąłem się, ale skapitulowałem po kolejnych 5 minutach. Pomijam już mdłości, ale byłem blady jak ściana i dość mocno zlany potem. To już w DriveClub VR ostatnio przejechałem wyścig bez problemu, a przecież z początku miałem w nim podobny problem.

Poleć tę stronę