1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Plyta CD sie nie kreci

Dyskusja w 'PSX i PS2' rozpoczęta przez użytkownika circos, 23 Styczeń 2017.

1. circos

circos Początkujący

Docenione treści:
    12
    hej,
    Wygrzebalem z garazu konsole PSX model 7502 w ktorej kiedys pamietam ze po wlozeniu plyty nic sie nie dzialo. Wiec zamowilem nowy laser.
    Niestety pomimo jego wymiany objaw jest taki, ze konsola startuje - laduje sie logo PS i przechodzi od razu do menu muzyki lub karty memory stick. Wkladam plyte z muzyka CD i jej nie widzi. Laser zawarczy ale w ogole nie kreci plyta. Doczytalem w Internecie ze jest taka srubka ktora po kreceniu w lewo lu w prawo reguluje laser i po kilku obrotach rzeczywiscie laser zaczyna pracowac lub milknie ale to wszystko - w ogole nie chce zaskoczyc zeby zakrecic plyta CD. Czy ktos z Was ma moze jakis pomysl na ten problem ?

2. DarnokPL

DarnokPL Aktywny user

Docenione treści:
    164
    Miejscowość:
    Ostrów Wlkp.
    Witam,
    Nie wiem czy to Ci pomoże ale ja do swojego psxa miałem zbudowane takie ustrojstwo do stawiania konsoli pod różnymi kątami.
    Mój psx i kilku innych znajomych miało podobnie. Czasem konsola "łapała płytę" jak konsola była pod kątem 30° za 2 godziny 45° czasem normalnie w poziomie itp. itd. ;) śmieszne to było ale pley tak z 4 lata śmigał zanim go sprzedałem.
    Pozdrawiam

3. circos

circos Początkujący

Docenione treści:
    12
    Wiesz, ogólnie szukając od wczoraj informacji w Internecie natknąłem się również na ten zapis. Czy wiesz, że można było go rozwiązać za pomocą śrubki-pokrętła na laserze? Wczoraj próbując wystartować konsolę pobawiłem się troszkę tym laserem i rzeczywiście jego skręcanie albo odkręcanie powodowało ruch bądź nie lasera na sankach. Głośniejszy, cichszy... ponoć to było powodem.
    Niestety nadal nie wiem co w moim przypadku powoduje, że silniczek w ogóle nie kręci napędem z płytą CD.
    Opcji jest kilka, począwszy od tego, że mogłem kupić uszkodzony laser (a kupowałem go w sklepie internetowym z akcesoriami do ps:zez: albo poszedł jakiś element sterujący napięciem w konsoli na płycie głównej.
    I tutaj niestety ale obdzwaniając kilka miejsc w Polsce, gdzie jeszcze zajmują się naprawami konsol Sony - dzisiaj usłyszałem, że albo już się tym nie zajmują (bo po prostu nie mają już dostępu do części serwisowych) albo naprawa może wyjść drożej niż zakup na allegro drugiej konsoli.

Szkoda, bo ten model 7502, który mam jeszcze z końcówki lat 90. jest ze mną ponad 15 lat i chodzi tutaj głównie o sentyment do klocka :) No nic zobaczymy co uda mi się w tym temacie jeszcze na dniach zdziałać :)
    Dzięki za odpowiedź, szczególnie że jak wszedłem na ten dział Forum i zobaczyłem tylko trzy tematy, to zastanawiałem się czy ktokolwiek tutaj zagląda :)

DarnokPL lubi to.
  4. DarnokPL

DarnokPL Aktywny user

Docenione treści:
    164
    Miejscowość:
    Ostrów Wlkp.
    O śrubce w PSXie nie wiedziałem nawet ale przymierzam się do kupna jedynki (do kanapowego coopa) w zestawie z Tekkenem 3, ISS Pro Evolution Socerem, Vigilante 8 oraz Harvest Moonem to ta wiedza może mi się przydać. :D

Pamiętam, że w PS2 kręciłem białym trybikiem przy laserze i to pomagało na jakiś czas. Jak grałem w gry, które były wydane na DVD to działało a jak odpaliłem coś co wydane było na CD to laser się "przestawiał" i doopa ;) PS2 tak działało do czasu aż się nie dowiedziałem, że można skalibrować laser z tego co pamiętam 2 śrubkami i się za to zabrałem i tyle pograłem bo później się dowiedziałem że do kalibracji oprócz wkrętaczka przyda się oscyloskop :D tematu dalej nie drążyłem bo brat kupił swoje ps2 i to przerobione więc moja do dziś leży w szafce w kartonie rozkręcona.

Z PS3 na szczęście (odpukać) od 2009 nic się nie dzieje. A czułem, że mam jakieś fatum nad sobą bo co kupiłem konsole to zawsze jakieś cyrki i to ciągle jak gwarancja się skończyła.

5. circos

circos Początkujący

Docenione treści:
    12
    Zachęcam do zakupu starych konsol :) Na rynku jest jeszcze na niektóre modele bardzo dobry czas, kiedy jest w czym wybierać, a i ceny można już od 40-80 złotych zacząć przygodę z konsolą. Ja swoją mam jeszcze z końcówki lat 90. i to jest sentyment, dlatego postanowiłem ją odświeżyć i wstępnie zrobiłem listę 80 gier, w które koniecznie muszę zagrać, bo pamiętam z dzieciństwa :) Poza tym możesz podłączyć rozgałęźniacz i cztery pady podłączyć na czele z Crash Team Racing (CTR). A innych hitów, też jest masa.

Co do zakupu, to spotkałem się z opinią, że lepiej na dzisiaj kupić PS2, która ma te same pady co PSX ale już DVD-Rom i kompatybilność wstecz, czyli właśnie z PSX, ale też możliwości wszystkich gier z PS2, a tam też trochę tytułów by się znalazło :)

Ja z racji przynależności do PSX już nie będę zmieniał ale z kolei jakbyś szukał egzemplarza z pudełkiem oryginalnego, to daj znać bo mam gościa który coś takiego na sprzedaż posiada.

Sama konsola wychodziła oczywiście w kilku wersjach i tak niepolecana jest pierwsza z nich SCPH-1002, chociaż wielu ludzi uważa ją za białego kruka nie tylko ze względu na fakt, że wyszła jako pierwsza ale też dlatego, że jako jedyna ma opcjonalnie złącze komponent do podłączenia do TV. Ma najgorszy z laserów, który ma ogromną awaryjność seryjną. Potem jest seria, której nie rozumiem aż do modeli SCPH-7502 oraz SCPH-9002. Pierwszy z nich ma złącze równoległe do połączenia konsol ze sobą, a SCPH-9002 już tego pozbawiona (złącze służy do spinania konsol razem i gry pseudo-online) ale za to z faktem, że jest ostatnią serią przed PSOne i późniejszą PS2. Najbardziej polecają ostatnich modeli serii szukać.

DarnokPL i otasz lubią to.
  6. DarnokPL

DarnokPL Aktywny user

Docenione treści:
    164
    Miejscowość:
    Ostrów Wlkp.
    Swojego czasu sporo grałem po link kablu z kuzynami i bratem w C&C Retalitation i to nie tak, że telewizory stały obok tylko przeciąłem oryginalny kabel i go wydłużyłem tak do 10 metrów żeby na 2 pokoje wystarczyło to była zabawa bez podglądania itp. polecam ;)
    Godzine mógłbym pisać listę gier z psx/ps2, w które gdyby był czas to bym grał ale najbardziej się cieszę że sprzedając swój zestaw nie sprzedałem demek z psm i najcenniejszego demo one ;)

Pomysł z tą wersją ps2 ze wsteczną kompatybilnością to nie jest zły pomysł.

Poleć tę stronę