1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Podsumowanie Nintendo 3DS Direct 01.09.2016

Dyskusja w 'Nintendo 3DS i Switch' rozpoczęta przez użytkownika UzeQ, 1 Wrzesień 2016.

1. UzeQ

UzeQ Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    4 861
    Miejscowość:
    Gdańsk
    AvengerGT i Valmaris lubią to.
  2. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 741
    Biorąc pod uwagę co obecnie oferuje mi 3ds i WiiU (czyli naprawdę sporo fajnej zabawy), to dzisiejsze ND nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Ok, zaskoczyli mnie Mario Maker i Yoshi na 3ds'a ;) Picross 3D ciekawy, no i ciekawi mnie zawsze wszystko z Shin Megami Tensei.

PikaKnight, dzięki za relację i zgrabne upchnięcie tego w jednym miejscu.

3. PikaKnight

PikaKnight Redaktor Redaktor

Docenione treści:
    813
    Miejscowość:
    Pallet Town
    Yoshi i Maker, mimo że w nieco okrojonej formie są dla mnie sporym zaskoczeniem. Szkoda, że w Makerze funkcje sieciowe będą tak okrojone, no ale coś za coś - nie mogę wymagać od przenośki o malutkiej mocy, by ta uciągała bezproblemowo, 1:1 gry z Wii U :)
    Jak zwykle czekam na Pokemony - ten nowy New3DS wygląda spoko, gra zapowiada się ok (lepiej niż ORAS, za którym mocno nie przepadam), zobaczymy po premierze.
    Nowy Phoenix Wright już jest znany od dawna, zapowiada się nieco dziwacznie, ale zobaczymy przy premierze jak wypadł.
    Oraz Pikminy! To totalne zaskoczenie, spinoff Pikminowy na 3DSa ;)

Zawiedziony jestem nieco Zeldą - przez chwilę miałem nadzieję na nową grę na 3DSa. A tutaj tylko parę amiibo, oraz DLC Hyrule Warriors...

4. Tynio

Tynio Nałogowiec

Docenione treści:
    846
    Miejscowość:
    Wrocek
    Ja jestem zadowolony że pojawią się nowe Pikminy oraz jest kilka ciekawych gierek.
    Jestem mega zaskoczony że 3DS ma tyle lat. a ma się bardzo dobrze w porównaniu do Vity która umiera w potężnych męczarniach.

A jak oceniacie nowe gierki Mii Plaza ?
    Którą wybieracie za free ?
    Ja co prawda nie mam dylematu, którą wybrać bo przy 3 konsolach zawsze mogę sobie obie dobrać, choć mam mały dylemat :)

Pojawi się kilka gier muli co mnie cieszy kupię jedną a pogram sobie z córką czy znajomymi i to jest co lubię.

5. PikaKnight

Docenione treści:
    813
    Miejscowość:
    Pallet Town
    Za Mii Plazą nigdy nie przepadałem, po prezentacji pierwszy raz odpaliłem Plazę na "nowszej" konsolce. Z darmowych gier wybrałem tą o Tradingu i... tak się w to wciągnąłem, że aż wyczyściłem wszystkie monety zbierane za noszenie konsoli w kieszeni (nazwa mi wypadła teraz) :) Miło się ogląda zyski po parę milionów, trochę gorzej jak źle przepowiedzą analitycy i się zakupi z wizją szybkiego zarobku, a traci się z pół miliona na tym.

Nie wiem czy zauważyliście na prezentacji (mi to też umnknęło uwadze i dopiero wpis kogoś na reddicie skłonił mnie do przyjrzenia się temu) - Super Mario Maker najprawdopodobniej nie będzie wyświetlany pełnoekranowo. Górny ekran będzie wyświetlał czarne pasy, co dobrze widać na screenach od Nintendo.
    [​IMG] [​IMG]
    Niby sens to ma (wersja na Wii U wyświetla obraz w proporcjach 16:9, a 3DS ma ekran 5:3), jednak mogli to jakoś dostosować lepiej do 3DSa... Chyba, że poprawią to w wersji finalnej :)

6. Wolomin

Wolomin Opiekun Forum Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    5 499
    Miejscowość:
    Wołomin
    ja nie powiem nic nowego jak powiem że jestem kompletnie ''zielony'' jeśli chodzi o gry na konsole nintendo
    mało cokolwiek na ten temat śledziłem, ale to się zmienia :D

mnie zaciekawiła i to bardzo gierka Yoshi i nieco mniej Pikmin :)

są jakieś starsze części tych gier na 3DS warte uwagi?

7. PikaKnight

Docenione treści:
    813
    Miejscowość:
    Pallet Town
    Pikminy były tylko na Gamecube (1), Wii (1 w wersji New Play Control dostosowanej pod Wii Remote, 2) oraz Wii U (1 z Wii płytowo/eShopowo, 2 tylko płytowo z Wii, 3 nowsze dla Wii U, wykorzystujące Wii U Gamepada)

Yoshi dostał jedną grę na 3DSa - Yoshi's New Island. I z góry uprzedzam, że jest to gra:
    1. Powolna. W Mario popędza Cię czas, tutaj możesz powoli i spokojnie eksplorować każdy poziom. Szukanie większości znajdziek może zająć Ci nieco czasu, jeśli jednak wolisz po prostu ukończyć grę - zanudzisz się wolnym tempem rozgrywki. Jedne etapy będzie się eksplorowało przyjemniej, inne będą nużyć.
    2. Prosta. Poza znajdźkami oraz niektórymi bossami gra nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania. Bossów pokonasz rozgryzając ich taktyki. Na plus warto uznać, że każdy jest unikatowy i ma inny "system" do rozgryzienia. Poziom trudności wzrasta jak chcesz zbierać wszystkie znajdźki. Niektóre są tak ustawione, że zbierając je prosto zginąć.
    3. Powtarzająca schematy z Yoshi Island ze SNESa. Nowości względem starej wersji jest niewiele. Mi to nie przeszkadzało w rozgrywce, jednak jeśli grałeś kiedyś w tamtą odsłonę tutaj się możesz nieźle zawieść.
    Dodatkowo gra zawodzi pod względem oprawy dźwiękowej (muzyki jest za mało jak na taką leniwą rozgrywkę).

Jeśli jednak to Ci nie przeszkadza - możesz spróbować. Grę kupisz od 55zł w wersji pudełkowej (Allegro za nówkę w wersji Select), a w eShopie Nintendo życzy sobie za nią niecałe 90zł. Najlepiej zajrzyj na YouTube i zobacz np. początek gry :)

UzeQ lubi to.
  8. Wolomin

Wolomin Opiekun Forum Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    5 499
    Miejscowość:
    Wołomin
    dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

no ja z grą Yoshi nie miałem nigdy styczności, więc dla mnie będzie to nowość, więc to że cos tam się powtarza nie ma najmniejszego znaczenia, powolna rozgrywka to też nie problem, lubię ''lizać ściany'' zaglądać w każdy kont w każdym gatunku jeżeli jest to tylko możliwe :)

hehe, lista gierek na 3DS-a do ogrania rośnie, na razie ogram to co aktualnie do mnie jedzie od kolegi z forum, a nad kupnem Yoshi będę myslał za jakiś czas

UzeQ lubi to.

Poleć tę stronę