1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Recenzja: PDP PS Vita TriggerGrip

Dyskusja w '[PS Vita] Akcesoria' rozpoczęta przez użytkownika Radek, 30 Czerwiec 2014.

1. Radek

Radek Redaktor Redaktor Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    1 562
    Miejscowość:
    Rzeszów
    1.jpg

Zapewne wielu z Was w czasie użytkowania Vity odczuwa dyskomfort związany z jej gabarytami. Zwłaszcza, jeżeli macie spore dłonie. Na pomoc takim użytkownikom zostały stworzone gripy – jednym z nich jest uchwyt produkowany przez firmę PDP.

PDP PS Vita TriggerGrip, bo to o nim będzie mowa, to jedyne w swoim rodzaju akcesorium, poprawiające komfort korzystania z naszej przenośnej konsoli.

Grip przychodzi do nas w skąpym opakowaniu, ukazując nam swoje najważniejsze walory.
    2.jpg
    3.jpg
    Po rozpakowaniu możemy podziwiać produkt w całej okazałości. Jak można szybko zauważyć, miejsce przeznaczone na Vite, jest błyszcząca. Oczywiście nie można narzekać na łatwe palcowanie czy uwydatnianie kurzy, gdyż ta część przy normalnym użytkowaniu jest cały czas zasłonięta.

4.jpg

Cała pozostała powierzchnia, która będzie znajdywała się w kontakcie z naszymi dłońmi jest pokryta przyjemną w dotyku gumo podobną fakturą. Dzięki niej grip pewnie się trzyma oraz nie sprawia dyskomfortu.
    W miejscu gdzie znajduje się tylny panel dotykowy znajduję się idealnie spasowane wycięcie.

8.jpg

Operacja wkładania Vity do środka jest bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawić problemu. Na samym początku dosuwamy Vitę do górnej ścianki, a następnie, lekko odginając dolne mocowania, wsuwamy konsolę. Grip jest wykonany bardzo starannie, nie uświadczyłem ostrych krawędzi, ale lepiej uważać w czasie montażu aby przypadkiem nie zrysować dolnej części Vity.

Sama konsola w produkcie PDP leży niesamowicie dobrze. Grip i konsola tworzą jednolitą bryłę, przez co można zapomnieć, że oba elementy to oddzielne elementy. Przez miesięczny okres intensywnego użytkowania nie uświadczyłem żadnych luzów.

5.jpg

Zastanawiacie się, co w nim takiego niezwykłego? Są to nakładki na nasze przyciski R i L imitujące spusty znane z padów do stacjonarnych konsol. Tak więcgrip poprawia komfort użytkowania konsoli aż na dwóch płaszczyznach – powiększając powierzchnię chwytną oraz sprawia, że niewygodne przyciski na górze stają się bardziej przyjazne.

6.jpg

7.jpg

Oczywiście spustowe nakładki w magiczny sposób nie zmieniają zasady działania przycisków na analogowe. Dalej mamy do czynienia z prostym, zerojedynkowym systemem wykrywania nacisku. Nakładki poprawiają jedynie komfort z nich korzystania.

Paradoksalnie, największa zaleta tego gripu jest najbardziej niedopracowana, o ile można tak o tym powiedzieć. Mianowicie, raz na jakiś czas, w czasie naciskania „triggera” mogłem usłyszeć sprężynkę się tam znajdującą, odpowiedzialną za powrót przycisku do pierwotnej pozycji. Drugą rzeczą, która mi przeszkadzała to zjawisko związane z pozornym opóźnieniem. Jest to związane z różnicą skoku obu przycisków. Musimy wykonać trochę „głębsze” wciśnięcie na gripie, w stosunku do tego co musimy wykonać bezpośrednio na przyciskach konsolowych.

Oczywiście aby przycisk L i R zareagował trzeba minimalnie mocniej nacisnąć na przyciski umieszczone na uchwycie, co jest spowodowane wyżej wymienioną sprężynką.

Niestety PDP PS Vita TriggerGrip nie jest dostępny w żadnym sklepie w Europie. Jedyną możliwością jest sprowadzenie go np. z amerykańskiego oddziału sieci Amazon, co wiąże się z niemałymi kosztami. Koszt gripa, przesyłki oraz podatku VAT w sumie może wynieść trochę ponad 100 zł. Czy warto? To zależy. Jeśli macie duże dłonie i gra na konsoli szybko Was męczy to zdecydowanie tak. Jeżeli chcecie go kupić jedynie dla wspomagaczy przycisków L i R, to proponuje się nad tym zakupem zastanowić.

A jak sprawuje się TriggerGrip po 18 miesiącach użytkowania? Konrad przedstawi swoje wrażenia:

Po półtora roku użytkowania TriggerGrip mogę śmiało stwierdzić, że jest to najlepsze akcesorium do PS Vita. Jak wspomniał Radek – jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy mają duże dłonie. Grip znacznie powiększa powierzchnię konsoli, dzięki czemu palce są oddalone od tylnego panelu dotykowego i jego przypadkowe dotknięcie praktycznie nam nie grozi. Mając w dłoniach TriggerGrip mamy wrażenie jakbyśmy trzymali szerokiego dualschocka. Grip zawsze leży w dłoniach stabilnie i nie ma mowy o przypadkowym wyśliźnięciu.

Po 18 miesiącach oczywiście mój grip jest już troszkę zniszczony, ale głównie pod kątem wizualnym. Na bokach widać odpryski warstwy antypoślizgowej. Niestety przyciski L i R, pod którymi ukryte są sprężynki dorobiły się dosyć głośnego kliknięcia. Oczywiście jest to spowodowane intensywnym graniem na konsoli. Mimo wszystko grip do dzisiaj sprawuje się świetnie, a konsola jest z niego wyciągana tylko do czyszczenia.

Jeżeli macie duże dłonie, jeżeli wasze dłonie szybko pocą się pod czas gry, jeżeli macie problem z częstym, przypadkowym dotykaniem tylnego panelu dotykowego oraz jesteście przyzwyczajeni do dualschocka, to TriggerGrip będzie idealnym akcesorium spełniającym Wasze potrzeby.

IMG_20140629_190315.jpg IMG_20140630_121430.jpg IMG_20140630_121449.jpg IMG_20140630_121555.jpg IMG_20140630_121733.jpg

Last edited by a moderator: 30 Czerwiec 2014
    Harrolfo, himus, Konrado and 2 others like this.
  2. izid111

izid111 Maniak

Docenione treści:
    273
    Mimo wszystko grip do dzisiaj sprawuje się świtanie, a konsola jest z niego wyciągana tylko do czyszczenia.
    Jest błąd w zdaniu.

3. scooby666

scooby666 Maniak

Docenione treści:
    472
    Kurcze z chęcią bym go przetestował, mój Hori Grip jest dobry po wielu przeróbkach, jednak nie mam porównania do konkurencji. Aczkolwiek wydawać kolejne 100pln na gripa to trochę przesada.

4. DarnokPL

DarnokPL Aktywny user

Docenione treści:
    164
    Miejscowość:
    Ostrów Wlkp.
  5. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 567
    Widzę, że również zwróciliście uwagę na komfort używania tych triggerów. Z jednej strony fajna sprawa ale z drugiej... po czasie zauważalnie trzeszczą (nawet bardzo), trzeba je mocniej naciskać by "zaskoczyły"... przyznam, że trochę rozczarowałem się tym gripem. Świetnie że mamy dostęp do wszystkiego w konsoli - port na kartridże, port ładowania konsoli. Szkoda tylko, że te ramiona są nieco za krótkie i dla osób o dużych dłoniach nadal może być nie do końca idealnie.

Edit up.
    Tak, to ten.

DarnokPL lubi to.
  6. DamianexisPL

DamianexisPL Bardzo aktywny user

Docenione treści:
    226
    Miejscowość:
    Rychwał
    Widziałem na allegro wiele takich urządzeń. Nie myślałem że tak poprawiają komfort korzystania z konsoli. Chyba się na takie coś skuszę bo po jakimś czasie korzystania z Vity aż dłonie bolą :p

7. crazysztof

crazysztof Maniak

Docenione treści:
    292
    Miejscowość:
    Czechowice-Dziedzice
    Ja mialem do fata i komfort grania wzrosl kosmicznie, a mialem zwykly (bez triggerow) grip. Fatka poszla ze sprzetem do szwagra i musialbym jaki grip do slimy zmontowac... Ino kaj jak slimy u nas na rynku niy ma?

8. Konrado

Konrado Administrator

Docenione treści:
    4 295
    Miejscowość:
    Wolin
    Slimke można już w PL kupić m.in. w MM
    PS. można także już kupić TriggerGrips do Slimki
    PS2. w BestBuy jest promocja 6$ za Grip, na Amazonie jest za 10$

9. crazysztof

crazysztof Maniak

Docenione treści:
    292
    Miejscowość:
    Czechowice-Dziedzice
    Jak chcialem sprzedac slima to nigdzie znalesc nie umialem by miec porownanie cenowe...
    A na zakupach z besta/amazona itp sie nie znam. Chyba ze pomozesz;)

10. Konrado

Konrado Administrator

Docenione treści:
    4 295
    Miejscowość:
    Wolin
    crazysztof lubi to.
  11. Radek

Radek Redaktor Redaktor Przyjaciel Forum

Docenione treści:
    1 562
    Miejscowość:
    Rzeszów
    BestBuy nie wysyła do Polski niestety, próbowałem kiedyś tam coś kupić. Z Amazonem nie ma problemu jeśli dysponujesz kartą kredytową (bądź debetową z możliwością płatności internetowych). Tak jak napisałem w recenzji, przy zakupach z USA trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami celnymi. Akurat samo cło nie obejmuje gripa (za mała wartość) ale trzeba zapłacić 23% VAT. Również koszt wysyłki jest zabójczy bo ok. 50 zł. W sumie, za wszystko wyjdzie ok. 110 zł.

12. punisher666PL

punisher666PL Nałogowiec

Docenione treści:
    1 295
    Miejscowość:
    Szczecin
    Witam a ja sobie takie coś sprawiłem i powiem że gra się na tym super tylko malutki minusik że nie da się ładować konsolki gdy się gra ale pozatym wszystko na najwyższym poziomie:) i dałem za to 30 zika :) PicsArt_2016-05-21 19_57_24.jpg PicsArt_2016-05-21 20_01_08.jpg PicsArt_2016-05-21 20_02_13.jpg PicsArt_2016-05-21 20_02_57.jpg PicsArt_2016-05-21 20_03_58.jpg PicsArt_2016-05-21 20_04_48.jpg
    --- Double Post połączono, 21 Maj 2016, Pierwszy post napisano: 21 Maj 2016 ---
    Konsolka nie wyleci bo ma specjalny uchwyt nawet jak ja się weźmie ekranem w dół a granie w takie gry jak choćby Call of duty Black ops poprawia wygodę o 1000% :) i nie żałuję że to kupiłem:)
    --- Double Post połączono, 21 Maj 2016 ---
    Konsolka nie wyleci bo ma specjalny uchwyt nawet jak ja się weźmie ekranem w dół a granie w takie gry jak choćby Call of duty Black ops poprawia wygodę o 1000% :) i nie żałuję że to kupiłem:)

13. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 567
    Mam taki sam, tylko cały czarny i sygnowany inną marką.

vita grip.jpg

Miałem też tego PDP z recenzji Radka, ale musiał uznać wyższość prostszej i po prostu wygodniejszej konstrukcji. Najbardziej szkoda zablokowanego portu do ładowania, no i musiałem nakleić kilka pasków czarnej taśmy izolacyjnej by konstrukcja była w pełni usztywniona. Po tym zabiegu jest elegancko i naprawdę bez tego kawałka plastiku korzystanie z Vity jest o wiele mniej przyjemne - wtedy najbardziej cierpią moje kciuki, które muszę mocno wyginać.

Wojownik616 i punisher666PL lubią to.
  14. punisher666PL

punisher666PL Nałogowiec

Docenione treści:
    1 295
    Miejscowość:
    Szczecin
    Całkowicie inaczej się gra prawda AvengerGT :) i ręce się nie pocą prawie jak na padze z ps3:)

AvengerGT lubi to.
  15. AvengerGT

AvengerGT Nałogowiec

Docenione treści:
    2 567
    Fajnego gripa niedługo wypuści Hori:
    ha.jpg
    Przyciski L2R2/L3R3 wyglądają na wygodne i funkcjonalne.

No, ale nie mam slima i mam nadzieję, że fat jeszcze długo mi posłuży.

Widzę, że upierają się przy tym małym dolnym chwycie... dla mnie to słabe rozwiązanie. Mniejsze rozmiary kosztem wygody.

Poleć tę stronę