1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Totaka’s Song w kolejnej grze

Dyskusja w 'Nintendo 3DS i Switch' rozpoczęta przez użytkownika PikaKnight, 28 Wrzesień 2015.

 1. PikaKnight

  PikaKnight Redaktor Redaktor

  Dołączył:
  6 Sierpień 2015
  Wiadomości:
  394
  Docenione treści:
  814
  Miejscowość:
  Pallet Town
  Totaka’s Song jest dosyć znanym easter eggiem ukrywanym w wielu z tytułów Nintendo. Jest to prosta, zawarta w 19 nutach melodia. Znajdźka ta została stworzona i umieszczona przez Kazumi Totakę, czyli jednego z ważniejszych dźwiękowców w grach Nintendo.

  Melodia ta po raz pierwszy została wrzucona do gry X na konsolę Game Boy w 1990 roku. By usłyszeć ukrytą melodię wystarczyło poczekać 40 sekund na ekranie fałszywego naukowca w 4 misji.


  I tak od tego czasu melodia pojawiła się w minimum 20 grach, takich jak Mario Paint, The Legend of Zelda: Link's Awakening, Luigi's Mansion, Animal Crossing, Pikmin 2 czy Mario Kart 8. Jest spora szansa, że sporej części jeszcze do dziś nie odkryto. Kompilację wielu z znalezionych melodii możecie zobaczyć poniżej.


  Najnowszą grą, w której pojawił się Tokaka's Song jest Animal Crossing: Happy Home Designer. O ile zazwyczaj dało się melodię odblokować bez żadnych dodatków, tutaj wymagane jest posiadanie takiej karty amiibo.
  [​IMG]
  Po uzyskaniu jej przy pierwszym przyłożeniu jej do New 3DSa / czytnika NFC dla 3DSa usłyszymy jednorazowo tą 19 nutową melodię.
   
  Last edited: 28 Wrzesień 2015
  AvengerGT i Valmaris lubią to.

Poleć tę stronę